Chystáme pro vás nový web! V neděli 19. 9. od 12:00 proto nepřijímáme objednávky. Od pondělního rána už ale budete moci objednávat v novém.

Svačinový seriál: Palivo pro všední den

 

Slaná, nebo sladká svačina? V tomto díle svačinového seriálu se zhlédne snad každý – ať už potřebujete zahnat malý hlad po poradě v práci, ale ještě nenastal čas oběda, nebo máte po odpolední kávě chuť na sladké, ale místo dortíku raději zvolíte zdravější variantu. Tyto svačiny ocení jak ženy, tak muži se sedavým zaměstnáním, jsou plné živin, vitamínů a chuti. A co je nejlepší? Na jejich přípravu nebudete potřebovat víc než 2 minuty! Jsou snadné, a přitom tak dobré! 

 
svacina-pro-vsechny-recept 
 

Připravili jsme pro vás dvě varianty svačiny pro všechny – slanou a sladkou. Pro udržení vyváženého jídelníčku je ideální je během týdne obměňovat. Svačinku si rychle a jednoduše připravíte do praktického sváčonosiče, ten hodíte do kabelky nebo kufříku a můžete utíkat. 

 

SVĚŽÍ SLANÁ SVAČINA

Není nad dobrý zeleninový salát s čerstvým sýrem doplněný křupavými oříšky.  Ale když leží smíchaný moc dlouho, salát zvadne a zelenina se rozmočí v zálivce. I na to máme ve Světě plodů recept. Nasypte ingredience do jednotlivých pater sváčonosiče! Salát si pak smícháte přesně v ten správný čas a zabere to jen pár vteřin. Nebude vám po něm těžko a navíc dodá mozku potřebnou šťávu. 

 
slana-svacina-recept 
 

Čím naplnit krabičku?

 1. čerstvá nakrájená zelenina (salát, ředkvičky, rajče, okurek) 170 g
 2. čerstvý sýr (např. cottage) 100 g
 3. piniové oříšky 20 g
 4. dýňová semínka 10 g
*Množství je uvedené pro obě svačiny: ranní i odpolední

Tip!

Obohaťte svůj salát také lyofilizovanými cherry rajčaty. Jsou krásně křupavá a obzvláště v zimě chutnější než čerstvá  Navíc dodají salátu nevšední texturu.
 

Pokud by se vám salát zdál málo slaný, vyzkoušejte pražená solená dýňová semínka. Sůl bychom měli sice konzumovat střídmě, ale pokud byste si salát stejně dosolili, solená semínka jsou lepší variantou.

 

Orientační nutriční hodnoty této svačiny

cz-slaná-svačina-pro-všechny
 
 

SLADKÁ TEČKA

Kombinace lyofilizovaného ovoce, mandlí a bílého jogurtu vám zažene chutě na sladké a nakopne vás energií. Je to svěží klasika, která chutná přímo božsky! Pod to se můžeme s čistým svědomím podepsat. A že nemáte rádi, když mrazem sušené ovoce v jogurtu nasákne a ztratí svoji výjimečnou křupavost? Právě k tomu je náš sváčonosič úplně dokonalý. Jogurt dáte do největší části krabičky a ovoce přisypete do misky až těsně před svačením. Až sem slyšíme, jak to křupe!

 
sladka-svacina-pro-vsechny-
 

Čím naplnit krabičku?

 1. bílý jogurt 150 g
 2. lyofilizované ovoce (vyzkoušejte třeba mango) 10 g
 3. nasekané mandle 10 g
 4. ovesné vločky 40 g
*Množství je uvedené pro obě svačiny: ranní i odpolední 

Tip!

Pokud si chcete osladit život, můžete do bílého jogurtu přidat lžičku datlového nebo agávového sirupu. Hlídejte si jen denní příjem sacharidů.
 

Nechcete se zdržovat sekáním mandlí? Připravili jsme je pro vás už v praktických kouscích. Nebo raději vyzkoušíte pistácie

 

Orientační nutriční hodnoty této svačiny

cz-sladká-svačina-pro-všechny

 

Jak zdravě svačit každý den

 • Doporučujeme svačit 2× denně mezi hlavními jídly. Nejlépe vás navede pocit hladu.
 • Doporučená energetická hodnota ranní a odpolední svačiny dohromady by měla být asi 20 % doporučeného energetického příjmu pro dospělého člověka.
 • V praxi to znamená příjem v jedné svačině přibližně 150–200 kcal. 
 • Těm aktivnějším doporučujeme zabalit si do sváčonosiče více energie. Vždy totiž záleží na tom, jak náročný den budete mít.
 • Zdravá svačina by měla obsahovat vlákninu, bílkoviny, zdravé tuky i komplexní sacharidy. 
 • Nezapomeňte, že nejdůležitější je hlídat si vyvážený příjem.

 

 

logo_small