Chystáme pro vás nový web! V neděli 19. 9. od 12:00 proto nepřijímáme objednávky. Od pondělního rána už ale budete moci objednávat v novém.

Nepečený kešu dort

 

Nepečený dort z krémových kešu ořechů je jednoduchý na přípravu a přitom vypadá jako z luxusní cukrárny. Je veganský a na jeho přípravu budete potřebovat jen výkonný mixér, formu a kreativitu při zdobení. Žádné strachy s tím, že by se korpus při pečení vysušil – to se vám s naším receptem na raw kešu dort nestane. Všechny suroviny si zachovají své živiny a minerály, dortík neobsahuje žádný přidaný cukr a ta barva? Ta vás dostane!

 ikona-hod-ok  40 minut + tuhnutí      ikona-porce-ok  8 porcí
raw-kešu-dort-recept 
 
 

Co budete potřebovat:

Na korpus:

 

Na kešu krém:

 

 

Mandle, kešu, datle a kakao dáme do mixéru a mixujeme, dokud se nám nevytvoří lepkavá hmota. Tu vtlačíme do formy, a vytvoříme tak korpus dortu. Nepečeme, dáme i s formou ztuhnout do lednice.

Mezitím si připravíme kešu krém. Namočené kešu scedíme a dáme do mixéru. Přidáme kokosový krém, šťávu  z limetky a kokosový olej. Všechny suroviny rozmixujeme na hladkou směs. Pokud máme mixér s velkou nádobou, je potřeba mít trpělivost a při mixování si dopomoci lžící. Nakonec polovinu kešu krému odebereme do misky a zbylou polovinu obarvíme práškem z lyofilizovaného dračího ovoce.

Bílou vrstvu kešu krému naneseme na korpus a opět necháme alespoň půl hodiny ztuhnout. Poté nahoru naneseme ještě vrstvu obarveného kešu krému a dáme dort naposledy odpočinout do lednice, nejlépe přes noc.

Dortík zdobíme jedlými květy, nasekanými ořechy nebo lyofilizovaným ovocem.

 
raw-kešu-dort-recept-
 

 

Nechte si mlaskat!

logo_small