Chystáme pro vás nový web! V neděli 19. 9. od 12:00 proto nepřijímáme objednávky. Od pondělního rána už ale budete moci objednávat v novém.

Mandlové koláčky s růžovou vodou

 

Jak někomu říct, že ho máte rádi? Zkuste to s našimi mandlovými koláčky, fungují lépe než kdejaký elixír lásky! Jsou sladké jako láska sama, voní po růžích a na jazyku se jen rozplývají. Ať už hledáte dokonalou tečku za svátkem všech zamilovaných, nebo si chcete jen osladit život, koláčky s růžovou vodou jsou tím pravým ořechovým.

 ikona-hod-ok  60 minut       ikona-porce-ok  25–30 kusů
mandlove-kolacky-s-ruzovou-vodou-recept

 

Co budete potřebovat?

Na těsto:

 

Na zdobení:

 

Nejprve v míse smícháme všechny suché suroviny. Ve vodní lázni rozpustíme kakaové máslo a společně se změklým máslem přidáme k suchým ingrediencím (pokud nemáme kakaové máslo, nahradíme jeho podíl máslem klasickým). Vytvoříme kompaktní těsto, které se nelepí. Nakonec do těsta zapracujeme 2 lžíce růžové vody. Necháme v lednici asi 15 minut ztuhnout.

Z těsta tvarujeme malé kuličky, do kterých uděláme koncem vařečky důlek. Pečeme v předehřáté troubě na 170 °C asi 15–20 minut (do růžova).

Upečené koláčky obalujeme ještě teplé v moučkovém cukru. Důlek naplníme rozpuštěnou ruby čokoládou a ozdobíme jedlými květy růže.

 
mandlove-kolacky-s-ruzovou-vodou
 
 
Tip!

Pokud chcete, aby koláčky hrály všemi barvami, vyzkoušejte místo těch růžových třeba květy pestrobarevné.

 

Nechte si mlaskat!
 
logo_small