Kokos ořechová pasta

110 Kč / 200g 96 Kč bez DPH

Zvolte variantu

 

 

Detailní informace

200g
Skladem
110 Kč / 200g
96 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Kokos ořechová pasta 

Kokos ořechová pasta je zdravá a sladká náhrada sladkých krémů nebo dokonce i másla v domácnosti. Jestliže hledáte nejlepší a nejchutnější ořechy a ořechové výrobky, tak je pro Vás Svět plodů tím pravým místem.

Základní specifikace:
Složení:     100% přírodní kokos
Země původu: ČR
Trvanlivost: min. 3 - 18 měsíců
Balení: sklenice
Úprava: ořechová pasta
Velikost: 200g sklenice - nespecifikováno
Obchodní třída: nespecifikováno
Odrůda: nespecifikováno
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

*přesné datum na vyžádání po mailu, popř. telefonu PROVOZ & EXPEDICE

Víte, že...

Kokos ořechová pasta

Jedná se o jemnou pastu z nepraženého kokosu. A proč je kokos dobrý pro naše tělo ?

Je zdrojem vitamínů  B1, B2, B3, B6, E a C. Dále obsahuje minerální látky, jako železo, fosfor, vápník, sodík. Má v sobě velký podíl vlákniny, bílkovin a nasycených tuků. Obsahuje také velké množství proteinů, díky kterým tělo získá svalovou vlákninu důležitou pro posílení mozku. Kokos také obsahuje kyselinu laurovou, která napomáhá udržet imunitní systém. Z léčivých účinků má kokos tyhle. Snižuje krevní tlak, udržuje kostru mladou, je vhodný při chudokrevnosti, prevence před onemocněním srdce a mnoho dalších.

Využití v domácnosti

Kokosovou pastu můžeme smíchat do snídaňových kaší, nebo do sušenkových těst.

Pokud kokosovou pastu smícháme s teplou vodou, vznikne kokosové mléko, které se používá na zahuštění pokrmů a zjemnění chuti.

Kokos

Kokos je vydatným zdrojem energie zejména v podobě tuků (kolem 70 %). Oproti jiným ořechům obsahuje toto největší semeno na světě velké množství nasycených mastných kyselin. Kromě toho zde najdeme i řadu vitamínů (zejména skupiny B), minerálních látek (hořčík, vápník, fosfor) a také vlákninu.

Kokosový ořech obsahuje velké množství mastných kyselin v nasycené formě. Podle některých zdrojů však nasycené mastné kyseliny z kokosových ořechů nepodporují tvorbu cholesterolu v krvi.

Díky obsahu minerálních látek je mletý kokos vhodný pro pacienty s osteoporózou a bolestí pohybového systému způsobené přetěžováním či zvyšováním svalového napětí (zejména zad).

Kokos je pro svoji tučnost těžko stravitelný a proto se nehodí do jídelníčku pacientů s šetřící dietou. Při redukční dietě lze použít malé množství strouhaného kokosu na dozdobení pokrmu.

Strouhaný kokos lze přidávat zejména do snídaňových kaší a cereálií, míchat do jogurtu nebo z něj připravovat různé koktejly či moučníky. Někdo ve strouhaném kokosu obaluje maso (náhrada strouhanky) nebo ho používá místo klasické mouky do těsta (zejména příznivci tzv. paleo diety).

Kokos ořechová pasta

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: