Jak skladovat ořechy?

 

Znáte ten pocit – konečně dorazil tolik očekávaný balík ze Světa plodů, nebo jste se právě vrátili z prodejny s taškou plnou křupavých ořechů. Ale kam teď s nimi? Správné skladování je velmi důležité, aby si suroviny zachovaly nejen svoji chuť, vzhled a vůni. Jak je tedy správně uložit tak, aby vydržely co nejdéle?

 skladovani-kesu

 

Jak dlouho vydrží ořechy čerstvé?

Ořechy a sušené ovoce vydrží čerstvé přibližně 3 až 8 měsíců, právě v závislosti na způsobu skladování. Vliv na trvanlivost surovin má teplota, vlhkost, sluneční paprsky či kvalita obalu. Velký rozdíl určitě udělá i to, zda jste suroviny rovnou uložili, aniž byste obal otevřeli, nebo jste neodolali a museli ochutnat, co dobrého jste nakoupili. Otevřená balení většinou vydrží o něco kratší dobu. 

 

Jak skladovat ořechy a sušené ovoce?

Základem je skladovat ořechy a sušené ovoce na tmavém a chladném místě, například ve spíži, při teplotě 15-25°C. Nejdéle vám vydrží v nádobách, které nepropouští vzduch. Pokud jste udělali větší nákup nebo jen nestíháte tak rychle mlsat, můžete trvanlivost ořechů a sušeného ovoce prodloužit! Jak na to? Pokud je vložíte do vzduchotěsného obalu a uložíte v ledničce, vydrží vám až o 2 měsíce déle. Stále málo? Tak je dejte do mrazáku, kde vydrží až 1 rok. Ale pozor při rozmrazování! Rozmrazujte ořechy pomalu, abyste zachovali jejich křupavost, chuť i vůni.

 

baleni-3

 

Praktické ZIP obaly

Když nakupujete ve Světě plodů, nemusíte přemýšlet, do čeho svůj křupavý nákup doma uložíte. Většinu našich surovin balíme do praktických plastových ZIP obalů, které nepropustí vzduch, a tak brání navlhnutí a znehodnocení plodů. Při správném skladování v nich vydrží suroviny čerstvé několik měsíců, stačí z nich po otevření vyfouknout vzduch a zase je pečlivě uzavřít. ZIP obaly navíc můžete používat znova a znova. Zkuste do nich uložit zeleninu skladovanou v mrazáku nebo je vypláchněte a vezměte je s sebou na příští nákup.

 

skladovani-orechu-dozy 

Pokud chcete mít doma své oblíbené suroviny úhledně srovnané, můžete je přesypat třeba do zavařovaček nebo vzduchotěsných skleněných dóz. Pak budou nejen skvěle chutnat, ale ještě k tomu udělají parádu!

 nakup-bez-obalu
 
 

Tip!

Nezapomeňte, že si vlastní krabičky, nádoby a vymyté ZIP sáčky můžete přinést na naše prodejny ve Zlíně, Brně či Olomouci a své oblíbené oříšky a sušené ovoce si nechat navážit rovnou do nich! Přírodě uděláte radost a my vás za to odměníme 5% slevou na celý nákup.

 

logo_small