Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Úvod » Moringa

Moringa

Moringa 1 image

 

Řadit podle 
Výrobce 


Cena od 216,0 Kč (8,6 Eur)
Cena od 67,0 Kč (2,7 Eur)
Cena od 67,0 Kč (2,7 Eur)
Cena od 67,0 Kč (2,7 Eur)
Cena od 110,0 Kč (4,4 Eur)
Cena od 95,0 Kč (3,8 Eur)
Cena od 99,0 Kč (3,9 Eur)


 Moringa olejodárná 

= rostlina (původem z Indie), nazývána jako strom života.Moringa je populární díky svému všestrannému využití, tzn. že všechny její části lze spotřebovat:

Kořen - palčivá chuť (náhražka křenu), stabilizuje hladinu glukózy v krvi, působí jako stimulant, součást některých tradičních léků.

Kůra - vlákno, které se dále využívá na výrobu provazů a rohoží.

Semena (protizánětlivý účinek) - nejčastěji se konzumují pražená, chuťově se podobají oříškům. Díky vysokému obsahu kyseliny olejové z nich lze získat olej (využíván např. v kulinářství, kosmetice, hodinářství) a používají se také k čištění vody.

Listy - lze konzumovat v syrovém, vařeném i sušeném stavu. Nejčastěji se drtí sušené listy, které pak slouží jako přísada do salátů, polévek, omáček nebo k přípravě čajů. Listy moringy jsou bohatým zdrojem vitamínů, minerálů, bílkovin a proteinů.

Květy - konzumují se stejně jako listy, vařené.

Plody - v Indii bývají využívány obdobně jako fazolové lusky v ČR.

Moringu nabízíme i ve formě prášku = čistý prášek z čerstvě natrhaných mladých listů moringy, které jsou sušeny na slunci (zachování cenných složek), výhodou je pohodlné a rychlé užití.

Moringa obsahuje:

- 25x více železa než špenát

- 10x více vitamínu A než mrkev

- 17x více vápníku než mléko

- 15x více draslíku než banán

- 4x více proteinů než vejce

- 4x více vlákniny než ovesné vločky

Dle vědecké studie Světového rostlinného centra - “World Vegetable Center” bylo zjištěno, že Moringa má nejvyšší výživový obsah ze všech srovnávaných potravin (celkem testováno 120 druhů potravin).

Moringové stromy jsou poměrně nenáročné, tzn., že snesou i chudší půdu s nedostatkem živin a vyžadují velmi málo vody ke svému růstu. Rostou tak rychle, že listy mohou být sklizeny již měsíc po výsadbě a až sedmkrát do roka => dokonalá náhrada za jiné plodiny, které nejsou celoročně k dispozici (roční období, období sucha, apod). Moringa může sehrát klíčovou roli v boji proti tzv. “západním chorobám.

Moringa je prospěšná také pro hospodářská zvířata (např. u skotu došlo k nárůstu produkce mléka) nebo může být použita jako postřik, který zvyšuje růst jiných plodin, atd.

#MoreMoringa

V této kategorii nabízíme: moringový čaj, moringové listy, moringový prášek, moringová semínka.