Chystáme pro vás nový web! V neděli 19. 9. od 12:00 proto nepřijímáme objednávky. Od pondělního rána už ale budete moci objednávat v novém.

Muffiny pro školáky

 

Muffiny se dají upéct na tisíc způsobů. Dnes si ukážeme, jak na ty nejlahodnější muffiny pro děti, a to rovnou ve třech různých variantách – kakaové pro milovníky čokoládových chutí, svěží ovocné muffiny a taky pořádnou ořechovou nálož! Příprava je jednoduchá, do pečení tak klidně můžete zapojit i vaše nejmenší. Uvidíte, že jim hned bude více chutnat, když se budou na přípravě podílet. Druhý den stačí muffiny šoupnout do krabičky a o barevnou svačinku pro školáky máte vystaráno. Tak co, pustíte se do pečení vláčných muffinů s námi? 

 ikona-hod-ok  45 minut       ikona-porce-ok  12 porcí
 muffiny-pro-deti
 

Co budete potřebovat?

  •  formu na muffiny a košíčky

 

Na základní těsto: 


Na čokoládové muffiny: 


Na ovocné muffiny: 


Na ořechové muffiny:

 

Příprava základního těsta je jednoduchá – vejce, změklé máslo a mléko lehce metličkou vyšleháme a do směsi prosejeme všechny sypké suroviny. Všechno promícháme, dokud není těsto hladké. A je to. Máme hotový základ.

Teď přichází čas přidat pořádnou nálož chuti. Na výrobu čokoládových muffinů do těsta přimíchejte dvě lžíce kakaa, které těsto krásně obarví a pro ještě víc čokoládové chuti do něj vmíchejte čokoládové pecičky. 

Pokud vaše děti neholdují čokoládě (ale to bychom se divili), přichystejte jim na svačinu ovocné nebo ořechové muffiny. V ovocné variantě si vyberte oblíbené lyofilizované ovoce a vmíchejte ho do těsta. Použít můžete maliny jako my, ale výborný je i rybíz nebo borůvky

Do ořechových muffinů přidejte své oblíbené ořechy nasekané na menší kousky. My jsme vybrali lískáče a pekany a byla to bomba!

Hotové těsto nalijte do košíčků na muffiny jen asi do ¾. Žádný strach, muffiny vyskočí. Pečte v předehřáté troubě na 180 °C asi 20–30 minut

 

recept-na-muffiny

Zkusit můžete i domácí „Brumíky“. Jak na ně se dozvíte tady.

 

Až se vám muffiny podle našeho receptu doma povedou, nezapomeňte se podělit o radost. Pochlubte se nám fotkou, pošlete ji na Facebook do zpráv nebo nás označte na Instagramu. Budeme se těšit!

 

 

logo_small