Chystáme pro vás nový web! V neděli 19. 9. od 12:00 proto nepřijímáme objednávky. Od pondělního rána už ale budete moci objednávat v novém.

Letní salát z klíčků a mrkve

 

Klíčení není jen jarní záležitost! Probudit semínka k životu můžete po celý rok, s naší sklenicí na klíčení to půjde raz dva. Dopřejete si během parného léta lehký salát s klíčky, který vás osvěží a zasytí tak akorát. Je přímo nabušený vitamíny, mrkev dodá v létě tolik potřebný beta karoten a máta tu pravou svěžest. Mňam!

 ikona-hod-ok  20 minut       ikona-porce-ok  3–4 porce
letni-salat-klicky-mrkev

 

Co budete potřebovat:

Na salát:

 

Na zálivku:

  • 2 lžíce pomerančové šťávy
  • 3 lžíce olivového oleje
  • sůl
  • chilli

 

Nejprve si omyjeme mrkve a zbavíme je přebytečných nečistot. Oškrábeme a nakrájíme na tenké hranolky. Skvěle k tomu poslouží tzv. julienne škrabka. Ušetří vám spoustu času a dá se využít při přípravě jakéhokoliv salátu. 

Klíčky vojtěšky, ředkvičky a fazolí mungo po třech dnech klíčení naposledy propláchneme vodou, necháme okapat a přidáme k mrkvím. Nevíte, jak na klíčení? Nevadí, připravili jsme pro vás přehledný článek, v němž vám všechno vysvětlíme!

Abychom dodali salátu trošku struktury, přisypeme do misky ještě rozinky a křupavá slunečnicová a konopná semínka. Svěžest a jemnou vůni dodáme salátu lyofilizovanou mátou.

Pomerančovou šťávu, olivový olej, sůl a chilli smícháme v misce a přelijeme zálivkou salát. Nakonec posypeme lyofilizovaným pylem. Salát můžeme jíst jen tak, ale skvěle se hodí také třeba k rybě! 

 
salat-na-leto
 

 

logo_small