Chystáme pro vás nový web! V neděli 19. 9. od 12:00 proto nepřijímáme objednávky. Od pondělního rána už ale budete moci objednávat v novém.

Čokoládové tartaletky s makadamy

 

Veganské a dokonale chutné tartaletky? Máme pro vás recept! Základ tvoří bezlepkové vločky, vláčnost dodává kokosový olej, punc hříchu čokoláda a nahoře se směje kulaťoučký makadam spolu s lyo malinami. Mlsejte s námi zdravě, dejte si skvělé makadamové tartaletky a napište nám, jak vám chutnaly!

 ikona-hod-ok  60 minut       ikona-porce-ok  15–20 kusů
makadamove-tartaletky-recept

Co budete potřebovat: 

Na korpus:

 

Na náplň:

 

Nejprve si připravíme základ pro košíčky. Mandlovou mouku, kokos a bezlepkové vločky nasypeme do mixéru a rozmělníme je na hladkou sypkou směs. Tu pak přemístíme do mísy, přidáme kokosový olej, datlový sirup a vanilkový extrakt a vytvoříme lepkavé těsto, které zabalíme do sáčku a necháme odležet v lednici asi 20 minut.

Až si těsto odpočine, natlačíme jej do formiček na tartaletky a dáme do předehřáté trouby. Pečeme na 180 °C asi 10–15 minut.

A co by to bylo za tartaletky bez čokolády? Kokosové mléko přivedeme k varu, rozpustíme v něm kokosový cukr a stáhneme z ohně. Do teplého mléka nasypeme čokopecičky a metličkou vyšleháme lesklou ganache. Čokoláda má v podobě malých peciček tu výhodu, že se rozpouští rychle a rovnoměrně!  Nakonec nastrouháme makadamové ořechy a přimícháme je do čokoládové polevy. 

Vychladlé tartaletky opatrně vyklopíme, naplníme je čokoládovým krémem a ozdobíme. Skvěle je rozveselíte kokosem, makadamovými ořechy nebo lyofilizovaným ovocem.

 
recept-na-tartaletky-s-cokoladou
 

Až se vám tartaletky podle našeho receptu doma povedou, nezapomeňte se podělit o radost. Pochlubte se nám fotkou, pošlete ji na Facebook do zpráv nebo nás označte na Instagramu! Budeme se těšit!

 

 

logo_small