Kde se vzal náš MYX

 

My, mýt, myslit, mýlit se, hmyz… Že tam nikde není MYX? Nebojte, nenaučili vás to ve třetí třídě špatně, ale nejedná se ani o pravopisnou chybu. Jak je to možné? Stále se setkáváme s dotazy, proč máme MYX s tvrdým Y. Je za tím spousta dohadů a vytrvalosti, uvidíte!

 ikona-hod-ok 2 minuty čtení      ikona-klend-ok  21. 6. 2021
 
myx-exclusivka

  

Naše MYXy jsou s Y, protože s tvrdým Y to křupe víc! S touhle větou jsme pojmenovali náš první MYX. Jednoduché, že? Nemyslete si, ani nám to dlouho nešlo přes prsty. Pokaždé, když jsme vymýšleli nový produkt, trošku jsme se ošívali, to tvrdé Y nám pořád bilo do očí. I zákazníci z toho zpočátku byli zmatení. Až se jim podařilo marketingovému oddělení do hlavy nasadit brouka. „Tak to změníme,“ ozývalo se z kanceláří. 

Od našich majitelůOty a Toma se ale ozvalo jasné NE. Naše MYXy prostě křupou víc než ty ostatní. Tak je tak budeme i psát. Navíc máme jejich kvalitu pod tvrdou kontrolou – přes nás projdou jen ty nejlepší a nejodolnější kusy, žádné vyřazené zlomky a plno rozinek. Byli neoblomní, co se dalo dělat – proti takovým argumentům jsme museli jen souhlasně pokývat hlavou.

 
myx-nastenka
 

A tak jsme si ořechové i ovocné MYXy postupně zamilovali. Dnes si bez nich nikdo ve Světě plodů nedovede představit ani jeden den. Bereme si je na svačinku do práce i na výlety, zkoušíme vymýšlet stále nové kombinace chutí a barev – naposledy takhle spatřilo světlo světa Léto a chvíli před ním zase Láska. Postupem času si na to u nás zvykli dokonce i ti nejpřísnější korektoři, opravdu. MYXy jim tak moc chutnají, že jsou schopni prominout jim i prohřešky proti vyjmenovaným slovům! 

Na závěr si stačí pamatovat jednoduchou poučku: MYX křupe víc! A nebojte, jsou to sice tvrďáci, ale zuby si na nich nevylámete!

 

 

logo_small