Zatoč s nachlazením

Zatoč s nachlazením

 

1
 

Chvíli zima, chvíli teplo, ráno mlha, večer déšť. Stejně jako na jaře, i na podzim se nám rychle střídají teploty a počasí, což se často odrazí na našem zdravotním stavu. Ano, chřipka, nachlazení a rýmečka. Dost často podceníme počasí, venkovní teplotu a vitamínovu prevenci. Pokud patříte mezi ty poctivé a důkladně doplňujete přísun vitamínů a minerálních látek po celý rok, je dost možné, že vás nastydnutí obejde obloukem. Ale kdo skutečně dbá na přísun vitamínů ještě předtím, než opravdu nastydne? Když už je ale na všechny tyhle rady pozdě a opravdu nás skolí nachlazení, co s tím? Možná budete překvapení, ale máme v rukávu jedno eso za druhým!

 
Zázvor nemusí být pouze čerstvý 
 
Zázvor, ten známe všichni. Víme, že během nachlazení a nemocí je to nejvyhledávanější přírodní surovina, která nám opravdu pomůže. Vyzkoušeli jste ale zázvor sušený a mrazem sušený? Žvýkáním sušeného zázvoru zvlhčíte krční sliznici, aby nedocházelo k draždivému dušení. Nebo jej zalijte horkou vodou a udělejte si z něj zázvorový čaj. Měkké kostky zázvoru můžete posléze sníst. Zázvor mrazem sušený je k dostání buď v plátcích nebo v prášku. Vhodný je do čaje i limonád. Díky své síle a nezaměnitelnému aroma je výborný také do asijských pokrmů a vývarů, díky nimž prohřejeme každý sval.
Zázvor
 
Vitamínová bomba 
   

Mrazem sušené ovoce si díky šetrnému zpracování zanechává podstatně vyšší množství vitamínů a minerálních látek, než je tomu u ovoce tradičně sušeného. Díky tomu jsou třeba takové ostružiny, rybíz, kiwi nebo brusinky vitamínovou bombou plnou antioxidantů. 

Mrazem sušené ovoce

 

Kde hledat vitamín C, když ne v lékárně

Arónie s rakytníkem jsou dvě malé bobulky, jejichž nálož vitamínu C s přehledem převálcuje únavu a nachlazení. Arónie je silný antioxidant, posiluje imunitní systém a pomáhá při léčbě nachlazení i zápalu plic. Doporučuje se kombinovat právě s rakytníkem nebo jiným ovocem s vysokým obsahem vitamínu C, jelikož se rutin, významný antioxidant s protizánětlivými účinky obsažený v arónii, váže právě s tímto vitamínem. Rakytník detoxikuje organismus, bojuje s volnými radikály a očišťuje játra a ledviny, které během nemoci trpí.

Arónie 

Česnek zažene nachlazení i rýmičku 

Další surovinou, kterou znaly už naše babičky, je česnek. Aby se z česneku uvolnila účinná látka alicin, díky které posílíme imunitu, je nutné česnek buď rozdrtit, utřít, rozkousat nebo nakrájet na plátky a chvilku počkat, aby došlo k chemické reakci při níž tato účinná látka vznikne. Pokud nesnesete česnek v syrové podobě, vyzkoušejte česnek mrazem sušený plátky nebo prášek.

Česnek

Přírodní multivitamín

Znáte včelí pyl? Tato superpotravina si v mrazem sušené podobě zachovává všechny živiny a hlavně spoustu vitamínů. Obsahuje až 250 zdraví prospěšných látek včetně vysokého podílu bílkovin. Jedná se tak o komplexní a plnohodnotnou potravinu. Používáte-li při nemoci med, pyl je silnější variantou. Je to jediná potrava, kterou včely potřebují k životu. Udržuje je zdravé a čilé. Stačí jen půl lžičky denně!

7 

Uzdrav se koupelí s epsomskou solí 

S nachlazením můžete bojovat i horkou koupelí s epsomskou solí! Ne vlažnou, ale vážně horkou. Prohřejete si tělo a uvolníte dutiny. Epsomská sůl je zdrojem hořčíku a síranu. Hořčík hraje důležitou roli nejen při nachlazení, snižuje také záněty a napomáhá správné funkci svalstva. Nejlépe se vstřebává přes kůži stejně jako sírany, které zase zlepšují vstřebávání živin, vyplavují z těla toxiny a zmírňují migrény. K dostání je v čisté nebo levandulové podobě. Relax volá, napouštějte vanu! 

6

Světová zdravotnická organizace už léta upozorňuje na podprůměrnou konzumaci důležitých vitamínů a minerálních látek, jako je například selen a zinek. Přičemž získání těchto dvou minerálů posilujících imunitní systém je tak jednoduché!  Nejvíce selenu získáme konzumací ořechů, zvláště para ořechů. Na zinek jsou bohatá dýňová a slunečnicová semínka. Přidáme-li i mochyni, která plná vitamínu C, máme skvělou svačinu, kterou pomáháme svému zdraví více, než zobáním prášků.

 
 
 Není třeba hltat každé ráno spoustu vitamínových pilulek. 
Nasypte si do krabičky hrst ořechů, semínek a ovoce. 
Zajistí Vám přísun vitamínů po celý den!
Návrh bez názvu-4