Banány kousky v 70% hořké čokoládě

od 197 Kč od 171 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Detailní informace

500g
Vyprodáno
197 Kč
171 Kč bez DPH
3kg (gastro)
Vyprodáno
1 034 Kč
899 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Banány kousky v 70% hořké čokoládě

Kousky přírodních Banánů obalené v kvalitní hořké čokoládě s obsahem kakaových produktů 70%. Český výrobek, dražováno v české čokoládě.

Základní specifikace

  Složení banán + 70% hořká čokoláda
  Země původu
Ekvádor - vyrobeno v ČR
  Trvanlivost
min. 3–18 mesiacov*
  Balení
zipový znovuuzavíratelný sáček
  Úprava
dražované kusy banánu v hořké čokoládě
  Velkost nespecifikované
  Obchodní třída nespecifikované
  Odrůda nespecifikované

*presné dátum na vyžiadanie e-mailom, popr. telefonicky EXPEDICE & KANCELÁŘ

 


Banán kousky v 70% hořké čokoládě sladké ovoce | Svět plodů 6 pic

 

 

 

 

 Sušený banán v hořké čokoládě jako zdravá svačinka

 Patří mezi oblíbené, rychlé a hlavně zdravé svačiny nebo snídaně. Díky jejich nízkému obsahu tuku jsou lehce stravitelné a ihned doplňují energii prostřednictvím jejich vysokého množství sacharidů. Je jedno jestli jíme čerstvé či sušené banány, jejich vliv na zdraví se téměř neliší.  

 

Banán kousky v 70% hořké čokoládě sladké ovoce | Svět plodů 7 pic

 

 

 

 Hořkou čokoládu, prosím! 

 Účinky na lidský organismus má tmavá čokoláda s vysokým podílem kakaa, což je 70% +. Má nízký glykemický index a méně nevhodných tuků, což v kombinaci s dobrými banánovými tuky perfektně ladí. Nechcete-li se tedy vzdát sladkostí, ale i přesto chcete vést zdravější životní styl, volba banánů v hořké čokoládě určitě nebude krok vedle.

 

 

 

 

 

 

 

Víte, že...

Banány

Banány se k nám dovážejí z tropických oblastí. Největším světovým exportérem banánů je Ekvádor. Banánovník patří mezi nejvíce plodné rostliny a z jednoho banánovníku můžeme posbírat 100 až 200 kusů banánů. Plody banánovníku se dělí na do dvou kategorií a to jsou tzv. ovocné a zeleninové banány. Zeleninové banány jsou za syrova těžko stravitelné a u nás v obchodech se s nimi setkáte jen zřídka. Ovocné banány jsou běžně dostupné v našich obchodech a patří mezi oblíbené, rychlé a hlavně zdravé svačiny a snídaně. Díky jejich nízkému obsahu tuků jsou lehko stravitelné a ihned doplňují energii, a to zejména díky vysokému obsahu sacharidů.

Sušené banány v čokoládě

Vliv na zdraví

Je jedno, jestli jíme čerstvé, anebo sušené banány, jejich vliv na zdraví a obsah živin se téměř neliší, a že jsou velmi zdravé. Obsahují draslík a malé množství sodíku, to znamená, že jsou tou správnou potravinou pro lidi trpící vysokým krevním tlakem a s ním související onemocnění srdce. Jsou osvědčeným přírodním lékem pomáhajícím zmírňovat pálení žáhy a svým složením jsou skvělou potravinou při onemocněních trávicího traktu.

Ty správné tuky

Sušené banány mohou ocenit zejména sportovci, protože mají vysoký obsah sacharidů a nízký obsah tuku, což znamená, žádný nadbytečný tuk, naproti tomu mají vysokou energetickou hodnotu. V 100g je až 23g sacharidů, z toho až polovinu představují jednoduché cukry, dodávající energii téměř okamžitě. Celková energie, kterou nám 100g banánů poskytne je průměrně 380kJ. Zanedbatelné množství tuku, poměrně vysoký objem vlákniny a jednoduché cukry mají dopad na to, že se banány řadí mezi nejlépe stravitelné potraviny.

Rychlé nakopnutí

Množství přírodního cukru, který přijmeme, se rychle uvolňuje do krevního oběhu a okamžitě zvyšuje schopnost soustředit se a zlepšuj výkonnost srdce, svalů a mozku. Právě proto jsou sušené banány vhodnou potravinou na ráno. Dají se jíst samostatně, nebo si je můžete přidat do jogurtů, dezertů, ovocných salátů, nebo palačinek. Konzumace banánů tímto způsobem tělo pročistí a zejména posilní.

 

Vitamíny

Banány, jak už víme, obsahují významné množství draslíku, vápníku, hořčíku a velké množství železa, zinku, fosforu. Nejsou ale bohaté jen na tyto látky, ale i na vitamíny:

Vitamín B6 -pomáhá při hubnutí, posiluje nervovou soustavu, napomáhá produkci bílých krvinek,    chrání před cukrovkou typu 2.

Vitamín B12 -nezbytný pro tvorbu červených krvinek a fungování centrálního nervového systému

Vitamín C - chrání organismus před virusovými infekcemi, pomáhá ničit bakterie, snižuje riziko  vzniku srdečních a cévních onemocnění.

Vitamín D - posiluje imunitní systém, je známý svými účinky na pevnost kostí a zdravý našeho  chrupu, je účinný při léčbě kožních onemocnění, a u dětí má vliv na vývoj organismu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Banán kousky v 70% hořké čokoládě sladké ovoce | Svět plodů 1 pic Banán kousky v 70% hořké čokoládě sladké ovoce | Svět plodů 1 pic
5
SD Avatar autora | 7.8.2019
Mmm.. Sušené banány společně s hořkou čokoládou,která je navíc opravdu hořká, spolu pěkně ladí a vytváří tak velmi chutnou kombinaci. Určitě jsem si je nekoupila naposledy =)