Úvod » Moringa oleifera

Moringa oleifera

 

Řadit podle 
Výrobce 


Cena 245,0 Kč
Cena 108,0 Kč
Cena 170,0 Kč


 


Moringa olejodárná (doplňující informace)

= rostlina (původem z Indie), nazývána jako strom života.Moringa je populární díky svému všestrannému využití, tzn. že všechny její části lze spotřebovat:

Kořen - palčivá chuť (náhražka křenu), stabilizuje hladinu glukózy v krvi, působí jako stimulant, součást některých tradičních léků.

Kůra - vlákno, které se dále využívá na výrobu provazů a rohoží.

Semena (protizánětlivý účinek) - nejčastěji se konzumují pražená, chuťově se podobají oříškům. Díky vysokému obsahu kyseliny olejové z nich lze získat olej (využíván např. v kulinářství, kosmetice, hodinářství) a používají se také k čištění vody.

Listy - lze konzumovat v syrovém, vařeném i sušeném stavu. Nejčastěji se drtí sušené listy, které pak slouží jako přísada do salátů, polévek, omáček nebo k přípravě čajů. Listy moringy jsou bohatým zdrojem vitamínů, minerálů, bílkovin a proteinů.

Květy - konzumují se stejně jako listy, vařené.

Plody - v Indii bývají využívány obdobně jako fazolové lusky v ČR.

Moringu nabízíme i ve formě prášku = čistý prášek z čerstvě natrhaných mladých listů moringy, které jsou sušeny na slunci (zachování cenných složek), výhodou je pohodlné a rychlé užití.

 

Moringa obsahuje:

- 25x více železa než špenát

- 10x více vitamínu A než mrkev

- 17x více vápníku než mléko

- 15x více draslíku než banán

- 4x více proteinů než vejce

- 4x více vlákniny než ovesné vločky

 

Dle vědecké studie Světového rostlinného centra - “World Vegetable Center” bylo zjištěno, že Moringa má nejvyšší výživový obsah ze všech srovnávaných potravin (celkem testováno 120 druhů potravin).

Moringové stromy jsou poměrně nenáročné, tzn., že snesou i chudší půdu s nedostatkem živin a vyžadují velmi málo vody ke svému růstu. Rostou tak rychle, že listy mohou být sklizeny již měsíc po výsadbě a až sedmkrát do roka => dokonalá náhrada za jiné plodiny, které nejsou celoročně k dispozici (roční období, období sucha, apod). Moringa může sehrát klíčovou roli v boji proti tzv. “západním chorobám.

Moringa je prospěšná také pro hospodářská zvířata (např. u skotu došlo k nárůstu produkce mléka) nebo může být použita jako postřik, který zvyšuje růst jiných plodin, atd.

#MoreMoringa

 

V této kategorii nabízíme: moringový čaj, moringové listy, moringový prášek, moringová semínka.